Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Zamiana tapicerki na skórzaną

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Zamiana tapicerki na skórzaną

    Zamieszczone przez ptaku84
    Ta i nieuzywane tak jak twoje a w dodatku nie na rope dla traktorow poza tym wyluzuj bo jestes z innej epoki.
    jeżeli stać cię kolego tylko na takie teksty i obrażanie innych na samym twoim początku działalności w tym klubie to mnie osobiście nie pozostaje nic innego jak żal że będziesz jeździł Skodą
    sorki za OT

  • #2
    [O2] Zamiana tapicerki na skórzaną

    Witam.

    Ponieważ nie znalazłem tematu (tematów), który byłby dla mnie wyjaśnieniem (odpowiedzią) pozwolę sobie na założenie nowego tematu (wątku).

    Te wątki znam:
    Forum - Octavia Club Polska
    Forum - Octavia Club Polska
    LeonClub • Strona główna forum

    Mam O2FL z III 2010 (kierownica, mieszek i hamulec w czarnej skórze). Myślę/przymierzam się/skłaniam się/rozważam zmienić tapicerkę na skórzaną. I teraz pytanie do osób, które mają już to za sobą lub takich które poczyniły w tym względzie już jakieś starania.

    Jak najlepiej do tego podejść?
    Co należałoby rozważyć (wziąć pod uwagę)?
    Co ewentualnie polecacie?
    Czego należy unikać?
    Czy przed wymianą trzeba coś dodatkowo zrobić/wykonać/przemyśleć?
    Co warto dodać i czym nie warto zawracać sobie głowy?
    Jaki jest zakres i kolejność działań?

    Wiem, wiem.
    Dużo pytań a mało konkretów.
    Zakres: na pewno fotele i kanapa a co jeszcze ??? dobre pytanie.
    Kolor: ???
    Gatunek: ???
    Finanse: w lotto jeszcze nie wygrałem :wink: , ale nie można na wszystkim oszczędzać - raczej podejście zdroworozsądkowe.
    Termin: chyba wiosna i od 1 do max. 10 dni
    Lokalizacja: Warszawa (raczej jestem leniwy :lol: i nie będę daleko jeździł)

    Odnalazłem
    :arrow: 1.) Auto-Fotel Adres Robinii 8a 02-495 Warszawa Kontakt Tel.226677265 ale nie mają strony i nie wiem co robią a przez telefon to każdy robi "cuda" i to za pół ceny :szeroki_usmiech .
    :arrow: 2.) Link - ale pokazują kierownice.
    :arrow: 3.) Tapicerka samochodowa Warszawa - Piaseczno. Renowacja tapicerki - bogata galeria, może coś o nich napiszecie?
    :arrow: 4.) Link - stronka coś nie działa

    Gdyby ten wątek stał się takim kompedium wiedzy na temat wymiany tapicerki na skórzaną by było dobrze .

    Pozdrawiam i szerokiej drogi.

    ps. za porady "trzeba było kupić ze skórą" z góry dziękuję :diabelski_usmiech

    Komentarz


    • #3
      abrymarz, co jak co, ale ori to ori
      tak więc ja bym szukał kompletu i przełożył :szeroki_usmiech

      Komentarz


      • #4
        abrymarz, wymieniałem tapicerki skórzane w dwóch swoich autach
        zakładałem ori tapicerkę Skody
        wymiana foteli i kanap jest P&P, przy czym bez znaczenia jest czy fotele i kanapa są od liftbacka czy od kombi

        przednie boczki są też P&P, tylne różnią się tylko górnym elementem (tym, o który opieramy zazwyczaj łokiec w drzwiach) ale można je przełożyć we własnym zakresie

        cała wymiana tapicerki to ok 3-4godzin, najwięcej roboty jest z wymianą poduszeczki podłokietnika
        w razie pytań służę pomocą
        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

        Komentarz


        • #5
          abrymarz, jak finansowo ma być ze zdrowym rozsądkiem, to wymień całość na ORI. koszt obszycia na nowo stołków, kanapy, boczków i podłokietnika to w najlepszym przypadku ~ 3,5k PLN. da się to zrobić i za 10k, np meble, deska i podsufitka w czerwoną kratę :wink: chyba, że masz jakieś szczególne upodobania, np biała skóra z czarną nicią itp. powodzenia w modach
          Black Pearl, Elegance & RS LOOK
          @ by Tune-up Gdańsk
          TDI VP++ i jeszcze rośnie
          Antek

          Komentarz


          • #6
            abrymarz, gadaj z misiek^wro - jes szansa że za rozsądne pieniądze załatwi oryginał z RSa lub jak koniecznie chcesz szyć od nowa to na Robinii wiem, że zrobią dobrze.
            Lub to: Link + renowacja i będą jak nowe w cenie nie więcej jak + 500 PLN.

            Komentarz


            • #7
              abrymarz, masz jeszcze tutaj o tapicerce

              Forum - Octavia Club Polska

              Seat Leon ST FR by mirek_p11

              Fotki
              Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
              Fotki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X